Dyrk dig selv, din urt og din olie!

Med cannabis frø kan du dyrke din egen olie, nemt.

Vi starter hårdt ud.

Vil man dyrke sin egen medicin, så er der vitterlig ikke noget der taler imod, udover den nuværende cannabis lovgivning.
Lige nu står vi i “the twilight” når det kommer til medicinsk cannabis og derfor er der ikke noget at sige til, at individet er forvirret og bekymret.

Flere og flere såkaldte cannabis guruer og “forretningsmænd”, sælger cannabisolie på nettet uden at leverer produkterne til sine kunder. Vi har endda vidnet direkte trusler på Facebook, da en kvinde spurgte sælger om, hvornår hun kunne forvente sin olie. Derfor er de fleste mennesker skeptiske, når det kommer til køb af cannabis olier på nettet – hvilket er ærgerligt.

Cannabis frø – dyrk dig selv, din urt og din olie

Vores folkekære læge med speciale i euforiserende medikamenter, Henrik Rindom, var i denne uge ude og råbe folk op. Han appellerede til de der har haft dårlige erfaringer med online køb af cannabis olie.

Dyrk og lav cannabis olien selv, sagde Dr. Rindom – og han har selvfølgelig ret.
Man kan ikke komme udenom, at ved at dyrke sin egen cannabis, kan man selv vælge hvilken art man ønsker (der er forskel på planterne), hvilken styrke man søger, hvilke cannabinoider man vil lægge vægt på og selvfølgelig hvordan udtræknings metoden skal foregå.

Hos cannabisklubben støtter vi Dr. Rindom i sin udtalelse, da vi føler han står lidt alene på hampmarken. Hans tætteste allierede, som tør at rejse sig og give staten skideballe er Manu Sareen og det bakker vi selvfølgelig op om.

Du kan besøge Manu Sareens nyeste projekt for et legaliseret cannabis marked, her på Legalise Nature..

For at hjælpe vores medlemmer lidt på vej, har vi aftalt med Subseed.dk, en af danmarks største internet butikker for cannabis frø, at vores medlemmer kan få 30% rabat på ALLE cannabis frø, og dermed få en god start som amatør gartnere.


Diclaimer: Cannabis frø må kun købes som samler objekter og IKKE dyrkes, da det er i strid med den danske lovgivning.

Subseed.dk har et udvalg af mange forskellige cannabis arter, arter med et yderst højt indhold af specifikke cannabinoider, cannabidiol planter, autoblomstrende planter, samt cannabis Sativa og Indica.

Ønsker du at kigge forbi www.subseed.dk, kan du benytte rabat-koden “Cannabisklubben” og trække 30% rabat fra i kassen, på alle cannabis frø.

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *